5 порад як круто сфотографувати свій мотоцикл

10 Сен 2019

5 порад як круто сфотографувати свій мотоцикл

Є багато способів сфотографувати свій байк. Ви можете знімати його під час їзди, на парковці або просто посеред вулиці. Але сьогодні ми розглянемо як отримати добре освітлений і привабливий кадр мотоцикла, без використання студії або дорогого обладнання. Ми впевнені, що ці поради допоможуть вам отримати «той самий кадр». Пам’ятайте, це прості вказівки, а не правила, і час від часу їх можна порушувати.

1. Плануйте час зйомки

Визначіть в який час дня ви збираєтеся знімати. При зйомці на свіжому повітрі, зазвичай, краще фотографувати, коли сонце знаходиться нижче і є менш жорстким – рано вранці або ввечері. У цей час світло лягає рівномірно, а верхня частина бака і поліровані металеві деталі не будуть відсвічувати. Якщо ви вирішили фотографувати з високим сонцем (вдень), спробуйте знайти якесь затінене місце. На приклад, під мостом або в тіні високого будинку/ стіни.

як правильно фотографувати мотоцикл

2. Локація, локація і ще раз локація

Немає жодного жорсткого правила, коли йдеться про вибір місця для фотографування мотоцикла, але правильний вибір допоможе досягти ще кращого результату.

Різні фони пасуватимуть різним мотоциклам і можуть або додати фотографії стилю та атмосферності, або абсолютно її зруйнувати. Тому чітко оберіть фон, який підкреслить стиль вашого байку і зробить фото довершеним.

  • На приклад, міський пейзаж підійде для знімку сучасного ретро-мото.

як правильно фотографувати мотоцикл

  • Туристичні мотоцикли чудово виглядають з пейзажами. Пагорби, палатки або багаття на задньому плані доповнють історію про цікаву подорож.

Як фотографувати туристичні мотоцикли

  • Кафе рейсер або чопер досить круто буде виглядати на фоні стіни зі стріт-артом.

як фотографувати мотоцикл

  • Промислові будівлі можуть виявитися справжньою знахідкою, щоб отримати атмосферне фото спортивного байка.

Як зробити фото спортивного байка.

Це речі, які створюють настрій фотографії і допомагають райдеру розповісти свою історію.

3. Слідкуйте за фоном

Коли ви вирішуєте, де розташувати мотоцикл, подивіться, що знаходиться позаду, і як це співвідноситься з лініями і кольорами мотоцикла. Спробуйте знайти те, що контрастує з байком, це допоможе вам виділити об’єкт.

Уникайте речей із занадто великою кількістю тяжких або дивних ліній, наприклад, залізної огорожі. Будьте обережні щодо телефонних стовпів і дерев, які, в результаті, можуть «рости» з вашого мото. І взагалі, із бекграундом треба бути обачним і постаратися не зробити його «засміченим». Занадто активний фон буде перетягувати на себе увагу, забираючи її у головного об’єкта фото – нашого мотоцикла.

Досить добре працює нейтральний, непомітний фон. Він підходить для будь-якого мото. Таким чином байку не доведеться змагатися з навколишнім середовищем за увагу глядача. В якості нейтрального бекграунду можна використати промислові двері гаража, цегляні стіни, порожню дорогу, або просто відкрите поле і чисте небо.

як правильно фотогррафувати мотоцикл

Зображення нижче — хороший приклад того, чого не слід робити в мотоциклетній фотографії. Лінії знаходяться повсюди, вони відволікають та зливаються з лініями мотоцикла. А яскраві помаранчеві двері гаражів перетягують на себе увагу і виглядають значно яскравішими, ніж оранжеві панелі на байку.

як фотографувати мотоцикл

4. Додайте світла

Вам потрібно буде подумати про освітлення. Як ми вже відмічали вище, при зйомці з використанням природного світла найкращий час для фото – вранці і ввечері. Зйомка в середині дня – це добре, але сонячне світло буде яскравішим і різкішим – це зробить ваше фото плоским, менш динамічним і додасть безліч різких тіней.

Якщо ви бажаєте випробувати себе в ролі мото-фотографа і отримати справді якісні світлини, ось лайфхак від фотографа Jose Gallina. Оскільки в багатьох мотоциклах бак має тенденцію викидати верхню частину двигуна в тінь, ви можете позбавитися цього, використавши велику білу дошку, щоб перенаправити світло в області, які цього потребують. Спробуйте – це легка і дешева альтернатива професійним освітлювальним установкам. У кадрі нижче, фотограф просто підпирав білу дошку палицею.

як фотографувати мотоцикл

І не бійтеся темряви – зйомка при слабкому освітленні може створити примхливий кінематографічний ефект, який привертає увагу до певних деталей мотоцикла.

5. Фотографуйте з різних ракурсів

Знайдіть найцікавіші деталі та експериментуйте з незвичайними кутами огляду. Це речі, які зроблять ваші знімки оригінальними і цікавими.

Більшість фото, які люди завантажують у Instagram та Facebook, знімаються з положення стоячи. Це працює як звичайне фото мотоцикла, але ваша мета – зробити байк на світлині справді привабливим. Професіонали мото-фотографії радять робити знімок напівприсядки. Опустіть очі і камеру до рівня бака або фари. Таким чином будь-який байк виглядатиме на фото набагато краще.

Крім того, не забувайте, що мотоцикл можна фотографувати з будь-яких ракурсів, в тому числі і зверху. Також цікаво будуть виглядати у кадрі окремі деталі вашого мото.

На приклад, ось декілька фото, які ми спробували зробити у нашому мотосалоні:

Творіть і пам’ятайте, що це керівні принципи, а не жорсткі правила. Найголовніше – насолоджуватися процесом і власними знімками мотоциклів.