6 порад як круто сфотографувати автомобіль

10 Сен 2019

6 порад як круто сфотографувати автомобіль

Гарно сфотографувати автомобіль не завжди легко, але якщо ви дотримуєтеся декількох простих правил, то швидко почнете вдосконалювати свої знімки. Щоб почати не потрібно дорогого обладнання – тільки камера вашого телефону, автомобіль і пристрасть до чудових фотографій.

У «Арія Моторс» ми зібрали декілька порад, які пам’ятаємо при зйомці наших автомобілів Honda:

1. Фотографуйте у потрібний час доби

Це найпоширеніша помилка, яку допускають при зйомці автомобілів. Найкращий час для зйомки – кілька хвилин після заходу сонця або за кілька хвилин до сходу сонця. Таким чином ви отримаєте ідеальне м’яке світло на фарбі! Якщо ви вирішили фотографувати з високим сонцем (вдень), спробуйте знайти якесь затінене місце. На приклад, під мостом або в тіні високого будинку/ стіни. Ще один чудовий варіант – фотографувати у пасмурну погоду, коли небо затягнуте хмарами.

як фотографувати автомобіль

як фотографувати автомобіль

Таку пораду ми вже давали у статті про те, як фотографувати мотоцикли. Адже її можна назвати основою, коли йдеться про фото металевих об’єктів з гладкими поверхнями, що постійно блікують, як от автомобілі і мотоцикли. Тим паче, в автомобіля набагато більше відображаючих поверхонь, звідси наступна порада.

2.Будьте обережні з відображеннями

Автомобіль (особливо новий, блискучий) схожий на дзеркало і відображає всі об’єкти, що його оточують. Ви повинні бути обережні з тим, що віддзеркалює  автомобіль. Подивіться навколо себе і уважно огляньте авто – що ви бачите на його поверхні? Спробуйте «очистити» простір біля автівки розмістивши її подалі від небажаних смітників, заборів, дерев, неприглядної архітектури. Проте, відображення можна використати також на свою користь – якщо авто віддзеркалює мальовничий пейзаж.

як фотографувати автомобіль ввечері

Фотографії машини з переду під кутом («у три четверті») є надзвичайно популярним серед профі і початківців. Таким чином можна отримати справді вражаючий знімок, адже в кадрі опиняються найфотогенічніші деталі – фари, решітка радіатора, передній бампер. При виконанні таких фото дуже часто у відображення потрапляєте ви самі. Спробуйте уникнути цього (тільки якщо це не художня задумка) змінивши ракурс або кут фотографії. Якщо ви не можете уникнути власного відображення, краще поставити камеру на штатив/нерухому поверхню, встановити таймер і вийти з кадру.

як фотографувати автомобіль

як фотографувати автомобіль правильно

3.Фон

Переконайтеся, що фон підходить для автомобіля і теми знімку. Коли ви вирішуєте, де розташувати авто, подивіться, що знаходиться позаду, і як це співвідноситься з лініями і кольорами машини. Ви повинні розташувати автомобіль так, щоб найкраща частина вибраного вами фону була за ним. Уникайте речей у фоновому режимі, які відволікають очі а також бекграундів з великою кількістю дрібних об’єктів. Знімок можуть зіпсувати такі речі, як стовпи, або дорожні знаки, сміттєві баки та інші автомобілі. Проте, не варто відразу міняти локацію, що вам сподобалася. Можна спробувати приховати відволікаючі фактори. Для цього подумайте, чи можете ви поставити авто таким чином, щоб закрити ним небажаний об’єкт на фоні.

як фотографувати автомобіль

к гарно фотографувати автомобіль

Дуже гарними виходять знімки, на яких фон контрастує з кольором автомобіля. Такий задній план допомагає підкреслити авто і виділити його деталі.

Ще одна корисна порада: коли ви паркуєте автомобіль, переконайтеся, що повертаєте рульове колесо повністю від камери – таким чином колеса автомобіля будуть повернуті в бік фотографа, додаючи автомобілю привабливості.

4.Уникайте знімків на рівні очей

Фотографувати на рівні очей, просто стоячи перед автомобілем – це легка пастка, в яку свого часу потрапляє кожен автомобільний фотограф. Хоча це природня поза для людини, це також найменш вигідний кут для автомобіля. По-перше, тому що глядачеві такий ракурс давно знайомий і не цікавий, адже саме в такому вигляді ми бачимо автівки кожного дня. По-друге, це не той ракурс, з якого автомобіль виглядатиме найкраще. Вихід з цієї ситуації – змінити точку на вищу або нижчу. Для високих кутів можна використовувати сходи або стілець, також можна тримати камеру над головою на витягнутих руках. Для фотографій знизу варто присісти або поставити фотоапарат на землю.

як гарно сфотографувати машину

5.Зазирніть всередину

Фотографії, зроблені зсередини машини можуть бути не менш вражаючими. Міський пейзаж або природа, зняті через лобове скло – оригінальний жанр автомобільної фотографії. Щоб зробити таке фото не обов’язково бути тревел-блогером, достатньо просто виїхати на природу.

як фотографувати авто

як фотографувати машину

6.Фото автомобіля в русі

Ще один спосіб зробити круте фото – це стати біля дороги і дозволити автомобілю промчатися повз вас. Але як зробити так, щоб при русі машини фон був розмитим, а сам автомобіль – чітким, а не навпаки, як зазвичай і виходить? Ділимося корисним лайфхаком: сфокусуйтеся на автомобілі і рухайте об’єктив разом з ним. Підчас того, як «ведете» авто своєю камерою – робіть знімок.

як фотографувати автомобіль в русі

як правильно фотографувати автомобіль в русі