Антибактеріальна чистка автокондиціонера

10 Вер 2019

Антибактеріальна чистка автокондиціонера

Автомобільний кондиціонер створює комфортні умови в салоні. У зв’язку з тим, що охолодження повітря супроводжується нагріванням, змішуванням вологи і пилу, всередині кліматичної системи починають поширюватися шкідливі мікроорганізми. Це поступово призводить до зносу механізмів і турбує водія та пасажирів, провокуючи розвиток алергічних реакцій і хвороб дихальних шляхів.

Регулярна очистка кліматичної системи дозволить усунути вогнище розмноження патогенних мікроорганізмів. Процедуру рекомендується проводити мінімум один раз на рік.

Термінова чистка кондиціонера просто необхідна, якщо ви зауважили хоча б одну з таких проблем:

  • дискомфорт з боку дихальних шляхів;
  • поява симптомів алергії;
  • утворення в салоні машини неприємного запаху.

Неприємний запах в машині

Якщо при вмиканні кондиціонера ви відчуваєте неприємний запах – не слід відкладати чистку на потім, адже на випарнику утворилися мікроби і грибки. Місцем їх розмноження є радіатор-випарник – вузол, захований під торпедо. Він охолоджує саме потік повітря, що через повітроводи направляється в салон.

дезинфекція автомобільного кондиціонера

Процес теплообміну випарника і повітря супроводжується запотіванням поверхні радіатора. На сконденсовану вологу відразу осідає пил, занесений з вулиці через повітрозабірник. Сюди ж додаються тополиний пух, пилок рослин, дрібні листочки. Салонний фільтр повітря уповільнює процес забруднення випарника, але не вирішує проблему в цілому – через якийсь час (вважається, що у нових автомобілів цей термін близько 2 років) на радіаторі і в прилеглих повітропроводах поселяються цвіль, грибки і бактерії.

Чим загрожують бактерії, що живуть всередині кліматичної системи

Шкідливі бактерії можуть бути різними – не дарма запах кондиціонерів в різних автомобілях відрізняється. Мікроби можуть бути хвороботворними, що викликають проблеми дихальних шляхів: гайморит, отит, бронхіт і навіть пневмонію. А ще сучасні медики виділяють «спеціальну» кондиціонерну хворобу під назвою легіонельоз. Це особливий тип пневмонії, який провокують бактерії легіонелли, що живуть саме на теплообмінниках і в каналах для подачі повітря кондиціонерів, в тому числі і автомобільних.

антибактеріальна чистка кліматичної установки

Цікаво, що вищезгадана армія небезпечних мешканців «підторпедного простору» загрожує пасажирам і водієві не тільки при роботі кондиціонера, а й при включенні обігрівача і просто при подачі в салон повітря з вулиці. Це пояснюється тим, що система повітропроводів у автомобіля одна для всіх температурних режимів.

Загалом, чистка кондиціонера, точніше, боротьба за чистоту радіатора-випарника – це ще й боротьба за здоров’я тих, хто їздить у машині. Тому і провідні автовиробники, і авторитетні мережеві СТО вже давно мають у своєму арсеналі дієві методики, щоб протистояти «підторпедному» населенню.

Як проводиться антибактеріальна чистка кондиціонера

Дезінфекція кондиціонера автомобіля повинна проводитися щорічно або навіть двічі на рік – так рекомендують професіонали. Антибактеріальна очистка проводиться одним з двох способів: хімічним або механічним. Другий варіант складніше, оскільки вимагає повного розбирання системи повітропроводів і демонтажу торпедо, а це, як відомо, один з найскладніших і громіздких вузлів сучасного авто. Однак часом випарник і канали доводиться очищати вручну: якщо автомобіль не новий і при цьому багато їздив по ґрунтових дорогах, багаторічні нашарування пилу в каналах інакшим способом не очищаються.

Очистити кондиціонер авто можна і іншим способом – за допомогою хімічних речовин. Якісний препарат знищує скупчення мікробів, бактерій і грибків, а крім того на тривалий час (до одного року) захищає внутрішні поверхні кліматичної установки від нових бактеріальних утворень. Проте, щоб хімія спрацювала як слід, потрібно звернутися до СТО. У «Арія Моторс» наші спеціалісти користуються професійними засобами і проведуть чистку вашого автокондиціонера швидко і надійно – телефонуйте:  +38 (032) 23 23 520