Безпечне водіння вночі за кермом
02 Апр 2022

Водіння в нічний час має майже стільки ж переваг, скільки недоліків. З одного боку, ми маємо комфорт, зумовлений, зокрема, завдяки відсутностями пробок, а значить ми можемо швидко переміщатися з місця на місце. З іншого боку, обмежене поле зору, сонливість і втома, що нас долає, а також наполегливі вогні машин, що їдуть у зустрічному напрямку. Водіння автомобіля вночі не має бути рутиною для водія. Іноді, особливо коли ми вирушаємо в далеку подорож, варто спланувати її таким чином, щоб значну частину маршруту було пройдено відразу після настання темряви. Завдяки цьому ми заощадимо багато часу і нервів.
Плануючи нічну поїздку, в першу чергу, потрібно подбати про стан свого автомобіля. У випадку, якщо наш автомобіль вийшов з ладу або навіть у неналежному стані, їзда в місячний час може призвести до неприємних наслідків, наприклад у вигляді зіткнення або аварії. Варто віддати автомобіль хорошому автослюсарю для ретельного огляду. Також слід подбати про стан фар і подбати про правильне освітлення в салоні. Насамперед – потрібно уважно подивитися на лампи. Погано налаштовані або слабкі старі лампочки можуть утруднити рух як для нас, так і для водіїв, що проїжджають повз. По-друге, чистота фар також має значення. Навіть легкий бруд на лампах може обмежити ефективну роботу ліхтарів, тому час від часу – не тільки при плануванні нічної поїздки – їх необхідно чистити – як усередині, так і зовні. Світло в салоні при їзді вночі має бути легким, навіть незначним і не заважати нашій видимості на дорозі. Будьте, наприклад, пасажиром, намагайтеся не користуватися пристроями, що випромінюють надто яскраве світло (наприклад, мобільними телефонами). Це може відволікати вас без потреби.
Напевно, найлютішим ворогом водія під час руху у темний час доби є боротьба із сонливістю. Тому можна заздалегідь планувати будь-які зупинки, під час яких ми питимемо каву і розминатимемо кістки. Також бажано трохи подрімати — навіть 15 хвилин сну здатні творити чудеса. Звичайно, ви повинні пам’ятати, що кава або зупинка в дорозі — це тимчасовий захід, який працює лише деякий час. При появі перших, навіть найменших симптомів сонливості, зупиніть автомобіль у найближчому позначеному місці.
Подорож при місячному світлі має змусити водія мати відповідну культуру водіння. Насамперед — з міркувань безпеки не можна переборщувати зі швидкістю. Також слід уважно стежити за дорогою, правильно використовуючи світлофори (стежте, щоб не cліпити зустрічних водіїв). Ми також не повинні дивитися на фари інших транспортних засобів. При русі вночі бажано дотримуватися дистанції в кілька метрів між сусідніми автомобілями. Завдяки цьому ми не піддаватимемо себе або будь-кого ще можливій сліпоті. Ви також повинні бути пильні при виконанні різних маневрів, наприклад, перекидання.