Чи можна відкривати вікна автомобіля при включеному кондиціонері?

10 Сен 2019

Чи можна відкривати вікна автомобіля при включеному кондиціонері?

Як правильно охолодити салон автомобіля? Провітрювати або включати кондиціонер? Або ж чи можна відкривати вікна при включеному кондиціонері? Автомобілі влітку розжарюються до таких температур, що про комфортну їзду в такій спеці можна забути. В мережі побутує безліч думок на цю тему, проте, це все – реальність чи міфи? Давайте розберемося.

Як правильно охолодити салон автомобіля

Є всього декілька поширених міфів, які міцно укорінилися в нашій свідомості:

  • Не можна відкривати вікна під час роботи кондиціонера, бо він зламається.
  • Не слід відкривати вікна, тому що можна захворіти.
  • При роботі кондиціонера і відкритих вікнах одночасно розхід пального значно збільшується.

Що ж, тут є доля правди, але є і абсолютні міфи.

Якщо відкривати вікна – кондиціонер зламається?

Як правильно охолодити салон автомобіля

Давайте розберемося, чому він повинен зламатися? Відкриті вікна не повпливають на справність кондиціонера. Він буде працювати, просто та енергія, яка йде на охолодження салону буде витрачатися впусту.

Коли ви опускаєте скло, охолоджене повітря вилетить у вікно, а його місце заповниться теплим повітрям з вулиці. Проте, кондиціонер і далі працюватиме. Якщо у вас клімат-контроль в режимі «Авто» ( у нього є датчик температури), він просто додасть потужності і буде працювати на повну, стараючись створити у салоні потрібну температуру. Однак поломки не буде, адже система кондиціонування розрахована на такі навантаження і витримує їх без проблем.

Висновок: їздити з кондиціонером і відкритими вікнами – МОЖНА, але користі з цього ДУЖЕ МАЛО.

Якщо відкрию вікна – захворію?

Розберемося, звідки взялося таке припущення. Вся справа у перепаді температур – холодне повітря в автомобілі, різко змінюється гарячим повітрям з вулиці. Різкі перепади справді шкідливі для здоров’я і можуть спричинити ГРЗ і різні запалення. Особливо якщо вони відбуваються часто, можна легко простудитися. Безпечною для організму є різниця у 7 градусів.

Небезпечною є ситуація, коли температура надворі набагато вища, ніж у салоні автівки, проте в Україні такі температури бувають нечасто. Наприклад, на вулиці + 30 градусів, в салоні + 22, + 23 градуси і якщо відкрити скло, відбудеться змішання – вийде холодне повітря і зайде тепле, а перепад складе всього 7 градусів. А от якщо ви подорожуєте на власному авто, в іншій країні, де температура надворі +45, а в салоні – на 20 градусів нижча, тоді ризик цілком оправданий.

чи можна відкривати вікна при включеному кондиціонері?

Захворіти можна, якщо дуже сильно зменшити температуру всередині салону, наприклад до + 18 градусів і направити потік повітря прямо на себе або в ноги. Старайтеся налаштувати кондиціонер на оптимальну температуру 22 — 24 градуси. Потік повітря повинен спрямовуватися в сторони і рівномірно розходитися по салону. Якщо вам все-таки дуже спекотно, можна направити холодне повітря на себе, але всього на декілька хвилин.

Також варто чистити систему кондиціонування і міняти фільтр салону двічі на рік, адже там осідає купа пилюки і бактерій, а подекуди навіть цвіль і грибок. Найчастіше саме це провокує різні хвороби, включаючи і застуду.

Розхід пального збільшиться?

Коли ви вмикаєте кондиціонер (або клімат-контроль), витрата палива і справді дещо збільшується. Тому, логічним виходом здається відкрити вікна, щоб провітрити салон і заощадити. Проте, не завжди це варто робити! Чому?

  • Витрата росте в середньому на 1-3% при різних умовах руху. Чим повільніше рухаєтеся, тим менше зростає.
  • На трасі економії взагалі можна не помітити, коли ви їдете зі швидкостями більше 60 — 70 км / год і у вас відкриті вікна, створюється ефект парашута, який гальмує авто. Виходить що ті самі 2 — 3% витрачаються на цей ефект.

Як варто вчинити?

Якщо в машині дуже гаряче, варто для початку відкрити всі вікна (або хоча б передні) і проїхати так кількасот метрів – потік свіжого повітря охолодить салон. Коли розпечене повітря вийде з машини тоді можна закривати вікна і включати кондиціонер, таким чином він швидше вийде на свою потужність і швидше охолодить салон. Це найоптимальніший спосіб охолодити салон під час спеки. При цьому неважливо, що у вас встановлено, кондиціонер чи клімат-контроль.

І щодо відкривання вікон. Звичайно їх можна відчинити, чому б і ні? Нічого не зламається, і ви не захворієте. Ось тільки сенсу в такому вчинку мало, тому що холодне повітря моментально зникне, і ви даремно витратите енергію, яка була потрібна на охолодження.