Чим двигуни Honda відрізняються від інших?

03 Сен 2019

Чим двигуни Honda відрізняються від інших?

Компанія Honda прославилася нестандартними винаходами при розробці та виробництві автомобілів і різних технічних рішень для них. Та все ж, гордість компанії Honda – це саме двигуни. Автомобілі Honda завжди займали провідні позиції автомобільних рейтингів за рахунок приголомшливих конструкторських розробок інженерів компанії, і, звичайно ж, самого її творця.

Соічіро Хонда, засновник компанії, вражаючої фантазії винахідник і автогонщик почав свій бізнес зі звичайнісінької ремонтної автомайстерні. Свій перший патент за винахід він отримав всього лиш здогадавшись замінити дерев’яні тоді ще спиці на колесі на металеві! А ще він винайшов поршневі кільця. Можливо, саме це стало головним кроком до створення великої автомобільної компанії Honda.

Сучасники говорили, що для Соічіро Хонди практично не існувало правил. До прикладу, під час співбесіди і при прийомі на роботу він, в першу чергу, звертав увагу на ремонтні навички людини, отримані лише в результаті її особистого досвіду ремонту автомобілів. Варто припустити, що саме така специфіка роботи і дозволила керівнику компанії домогтися успіху, а також зайняти всі вершини автомобільних рейтингів і залишатися там дотепер. На сьогоднішній день, двигуни і різні запчастини Honda – однозначно заслуговують уваги.

Двигуни автомобільної компанії завжди відрізнялися від інших тим, що вони не тільки високоякісні, але і створені з використанням вражаючих і оригінальних технічних рішень.

Особливості двигунів Honda

Двигуни Honda мають декілька кілька оригінальних особливостей, завдяки яким агрегати так відрізняються від інших:

  • Перша і найголовніша особливість двигуна Honda – це його обертання виключно проти годинникової стрілки

Якщо розглянути сімейства моторів B, D, F, H, J і ZC і звернути увагу на напрямок обертання колінчастого вала, то стає видно, що він крутиться проти годинникової стрілки. Ця особливість характерна тільки для двигунів Хонда. Існує ряд варіантів її пояснення. Відповідно до одного з них, Соічіро Хонда просто хотів зробити щось, що б вирізняло його продукцію з-поміж інших. За другою версією, таким чином він забезпечив своїм авто здатність працювати на межових швидкостях обертання, що дозволяє використовувати авто в суворих умовах і в екстремальних випробуваннях.

  • Наступна перевага двигунів Honda – це технологія VTEC

Говорити про неї можна досить довго, адже VTEC кардинально змінила традиційне уявлення про двигуни. Вона вважається безумовно кращим варіантом розподілу фаз.

VTEC – це унікальна система газорозподілу, що дозволяє двигуну Хонда працювати на оборотах, недоступних конкуруючим моделям. Суть її роботи зводиться до того, що при досягненні швидкості обертання близько 5000 об / хв впускні клапани починають відкриватися на більшу відстань, завдяки чому двигун отримує більше палива і відбувається зміна руху потоків суміші всередині камери згоряння. В ході максимальної роботи двигуна, з одного літра з’являється можливість отримати близько 100 кінських сил.

В останніх моделях двигунів використовується система i-VTEC, оснащена ще одним винаходом – шкивом VTC, що змінює фази газорозподілу в залежності від оборотів колінвала. Ця система вивела двигуни компанії на перше місце по співвідношенню потужності до об’єму циліндра.

Результат роботи VTEC – це економічність на низьких оборотах і хороша потужність на високих. При цьому вартість такої системи дозволяє застосовувати її в легкових автомобілях.

  • Надійність на високих обертах

У більшості цивільних автомобілів інших виробників 6000 об / хв на тахометрі вже знаходяться в червоному секторі. Це означає, що далі необхідно переходити на підвищену передачу або скидати газ, оскільки підвищення оборотів виведе двигун з ладу. Оптимальний режим роботи для них досягається при виході на показники від 2500 до 4000 об / хв. Для моторів Хонда значення 5000 об / хв є частотою спрацьовування системи VTEC, після включення якої вмикається своєрідне «друге дихання» і двигун здатний набирати ще більший розгін.

Слід зазначити, що двигуни «Хонда» відрізняються також своєю надійністю і ремонтопридатністю. Якщо виникає несправність, то досить буде відвідати сервіс «Арія Моторс», придбати потрібні деталі і швидко відновити функціональність агрегату. На нашому сервісі можна відновити мотор або придбати оригінальний новий, що дозволить заощадити кошти і підвищивши ефективність роботи автомобіля.