Газонокосарка Honda швидша, ніж ваш автомобіль

10 Сен 2019

Газонокосарка Honda швидша, ніж ваш автомобіль

Їзда на газонокосарках – давнішня пристрасть бренду Honda. Ідея перегонів на газонокосарках зародилася ще у 1973 році, тоді ж провели перші змагання на швидкість. Взяти участь могли всі бажаючі, за умови наявності в учасника «тюнінгованої» газонокосарки Honda. До прикладу, неодноразовий переможець цих змагань – Кріс Браун, свою першу «трекову» газонокосарку оснастив двигуном 11 к/с, знявши його зі старого мотоцикла  Honda Superdream.

В минулому Honda вже встановила рекорд Гіннеса по швидкості серед газонокосарок. Так агрегат Honda Mean Mower у 2014 році визнали найшвидшою у світі газонокосаркою, що змогла розвинути максимальну швидкість 188,08 км /год. Нещодавно британський підрозділ Honda повідомив про завершальний етап розробки газонокосарки Mean Mower V2, яку сконструювали спеціально для того, щоб знову побити рекорд, встановлений в 2014 році. І це вдалося!

Звісно, рекордсмен Honda Mean Mower V2 крім зовнішньої схожості і спроможності стригти газон, не має нічого спільного з серійними газонокосарками. Спеціально для цієї моделі була виготовлена ​​надлегка рама зі сталі T45, і встановлений 999-кубовий двигун внутрішнього згорання – такий самий, як у спортбайка Honda CBR1000RR Fireblade SP. Він розвиває 203 к.с. при 13 000 оборотах за хвилину. Разом рама і мотор важать всього 69 кг.

З урахуванням низької маси і вражаючої енергоозброєності ця червона бестія здатна похизуватися неймовірним співвідношенням потужності до маси — близько 1000 к.с. на тонну. Що й казати, якщо навіть Bugatti Chiron з його 1500-сильним W12 не здатний забезпечити таких даних.

В результаті з 0 до 100 км/год агрегат розганяється менш ніж за три секунди, а максимальна швидкість складає 242 км /год. При цьому відмітимо, що перша екстремальна газонокосарка Honda могла розганятися «лише» до 188 км / год. Час розгону з 0 до 161 км / год – становив 6,29 секунди.

«Навіть попередня версія цієї газонокосарки була неймовірною машиною. Але конструюючи другу версією ми підняли планку на абсолютно новий рівень, — коментує директор бренду у Великобританії Дейв Ходжеттс. — Після досягнення максимального рекорду швидкості в 2014 році, ми хотіли зробити щось більше — встановити абсолютно новий рекорд прискорення, і отримали фантастичний результат. Команда Team Dynamics зробила все можливе для розробки і створення цього інженерного дива».

За кермом Honda Mean Mower V2 перебувала каскадер і гонщик Джессіка Хокінс. Рекорд був встановлений на німецькій трасі ЕвроСпідвей Лаузіц.