Інструменти, які мають бути у кожній машині

02 Апр 2022

Інструменти, які мають бути у кожній машині

Поломка автомобіля – річ звична – може статися з нами будь-якої миті. У більшості випадків це не надто небезпечні випадки і не вимагають професійної (і, як правило, дорогої) допомоги. Достатньо запастися і возити з собою набором корисних інструментів, які підтримають нас під час непередбачених подій у дорозі. Зрозуміло, до найнеобхіднішого «посуду» відносяться всілякі ключі – від плоских до торцевих. Також можуть знадобитися гайкові ключі для відкручування коліс, викрутки, плоскогубці та запасні лампочки або запобіжники, які підходять, наприклад, у разі виходу з ладу освітлення.

Нові автомобілі зазвичай поставляються із спеціальною коробкою, в якій знаходяться основні інструменти. Однак такого набору іноді може не вистачити навіть для мінімального ремонту. Крім того, ці інструменти зазвичай недовговічні та виготовлені з неякісних матеріалів. Напевно, кожен водій – особливо той, хто любить «повозитися» у вільний час, має прагнути розширення такого асортименту, причому не лише за рахунок розширення своєї «колекції», а й за рахунок заміни вже наявних елементів на нові.

Для найпростіших завдань з ремонту автомобіля нам знадобляться звичайні плоскі ключі. Це найбільш часто використовувані інструменти цього типу, що дозволяють різним розмірам наконечників відгвинчувати різні типи гвинтів. Для більш складних механічних робіт будуть потрібні інші типи ключів, наприклад, накидні або торцеві. Ці інструменти дозволять отримати доступ до важкодоступних місць без підвищеного ризику зісковзування ключа з болта під час обертання. Накидні ключі доступні в різних версіях, в т.ч. плоскі кільцеві клеми, оснащені кільцевими клемами з одного боку та кулачковими клемами з іншого. Існують також, наприклад, напіввідкриті накидні ключі, а також заставні накидні ключі. Часто ситуація змушує використовувати ключ «трубного» типу. Зазвичай, коли болти та гайки глибоко засіли в отворах і немає іншого способу потрапити до них. Реверсивні трубні ключі стануть у пригоді при відкручуванні коліс, чого, як правило, не можна сказати про інструменти, що містяться в «базовому» ящику.

Всі види викруток, які ми будемо використовувати для самостійного та дрібного ремонту автомобіля, повинні бути виготовлені із справді міцного матеріалу. Може виявитися, що неякісне обладнання лише погіршить складну ситуацію (наприклад, зашкодить гвинт), а не допоможе її вирішити. Викрутки нижчого класу також можуть неприємно подряпати наші пальці. Оптимальний варіант – мати під рукою дві пари викруток – і хрестову, і плоску – різної довжини. Крім того, вам потрібно додати плоскогубці та кілька інших типів додаткових інструментів, наприклад, молоток, затискачі або інші корисні типи гайкових ключів. Це того варто — і ви також повинні носити з собою автомобільний підйомник, який допоможе в операції із заміни колеса і який можна купити за ціною до 800 гривень.