Що робити при зіткненні чи ДТП?

27 Апр 2022

Що робити при зіткненні чи ДТП?

Автомобільна аварія — одна з тих речей, із якими не хоче стикатися жоден водій. На щастя, спостерігається помітне зниження даного виду пригод, кожен з нас щоразу, сідаючи в машину, може зазнати всіляких ударів, зіткнень та інших небезпечних ситуацій, що загрожують здоров’ю, а в крайніх випадках навіть життям. Через сильний шок і велику дозу стресу та адреналіну водії не завжди усвідомлюють, що робити у разі аварії чи аналогічної небезпечної ситуації. Щодня на дорогах України відбуваються сотні неприємних епізодів за участю різних транспортних засобів, і великий відсоток із них закінчується вимушеним візитом до автосервісу. Варто мати хоча б базові знання про те, як діяти на випадок, якщо нам самим доведеться брати в них участь.

Звичайно, напевно, всі знають, що перше, що слід зробити після ДТП, це повідомити відповідні служби (швидку допомогу, поліцію, пожежну службу, тощо). Відповідна допомога має надаватися негайно, якщо цього вимагає ситуація. У момент будь-якої події на дорозі ми повинні насамперед визначити, чи маємо ми справу з аварією чи, можливо, просто зіткненням — адже багато водіїв часто плутають ці поняття. Про зіткнення вказує тільки те коли пошкоджено лише автомобілі. З іншого боку, коли люди отримують травми, тоді слід вживати слово нещасний випадок. Як тільки но сталася ДТП, обов’язково потрібно викликати поліцію та швидку допомогу, а у виняткових випадках ще й пожежну службу. Звичайно, викликати ці сервіси не обов’язково, коли є лише удар чи зіткнення, і питання можна залагодити самостійно. Винуватець зазвичай має заповнити та підписати заяву про винність. Якщо жоден із водіїв, які брали участь у зіткненні, не визнає себе винним, то буде потрібне втручання поліції. Декларація про подію (шаблони декларацій доступні на сайтах більшості страховиків) повинна містити такі дані, як: імена та прізвища винного та потерпілих, адреси проживання, реєстраційні номери всіх транспортних засобів, що беруть участь у пригоді, ідентифікаційні номери картки, підписи учасників справи або коротке описання обставин які відбулись.

У разі автомобільної аварії ми за жодних обставин не повинні переміщувати транспортні засоби. Після інформування відповідних служб (загальний номер 112) та за можливості надання допомоги постраждалим місце події має бути огороджено знаками аварійної зупинки – встановленими відповідно до положень правил дорожнього руху. Зіткнення або аварія, швидше, не вимагає залишення машин на місці, або застосування додаткової охорони. Якщо ми знайшли винного у даній прикрій ситуації, то достатньо скласти зазначену заяву. Інакше потрібне втручання поліції.

Якщо на дорозі відбувається аварія або будь-яка пригода, ми можемо попросити свідків події, а також інших учасників допомогти в контролі виниклих плутанин. Свідки зобов’язані за законом допомагати постраждалим в аварії, і невиконання цієї вимоги може спричинити штраф у розмірі до кількох тисяч гривень. Також важливо, щоб кожен водій регулярно перевіряв вміст та стан аптечки у своєму автомобілі – у разі виникнення конкретної ситуації вона може нам дуже знадобитися.