Скриплять гальмівні колодки, причини того, що настав час їх замінити

15 Мар 2022

Скриплять гальмівні колодки, причини того, що настав час їх замінити

Найважливішою частиною автомобіля можна сміливо назвати гальма. Адже від них залежить безпека водія та його пасажирів. Тому кожна людина, яка пересувається на автомобілі, повинна регулярно перевіряти його стан і своєчасно обслуговувати, що буде запобігати раптовим проблемам з гальмівною системою.

Варто врахувати кілька ознак, що вказують на те, що гальмівні колодки на вашому автомобілі потребують термінового ремонту.

Чому швидко зношуються гальмівні колодки?

У гальмівному механізмі колодки є витратним матеріалом, вони з великим силою притискаються до гальмівного диска або барабана, що призводить до їхнього зносу. Водій повинен перевірити товщину фрикційної накладки на колодці, що залишилася, і замінити її, як тільки вона стане занадто тонкою. Робиться це шляхом візуального огляду: якщо товщина накладки менша за 3 міліметри, пора міняти колодки. Також можна орієнтуватися на пробіг та міняти їх кожні 20 000 кілометрів.

Ознаки необхідності заміни гальмівних колодок

Перша ознака зношування колодок — характерний скрип при гальмуванні. Це завдяки спеціальній металевій пластині всередині накладки, яка повинна подавати звуковий сигнал, що сигналізує необхідність відвідати автосервіс.

Другою ознакою стане поява великої кількості чорного пилу на колісних дисках. Цей дрібний порошок надходить із погано натертих подушечок.

Третя ознака – поява вібрації при гальмуванні. Водій відчуває, як сильно трясеться гальмівна педаль при зупинці. Це не лише через колодки, а й через кривизну гальмівних дисків.

Індикатор помилки на панелі приладів. Багато автомобілів досить розумні, щоб відображати на панелі приладів спеціальний індикатор, коли гальмівні колодки відмовляють.

Низький рівень гальмівної рідини. Коли всі 8 гальмівних колодок автомобіля зношуються, вони стають досить тонкими. Щоб притиснути їх до диска, потрібно більше рідини, тому можна помітити невелике падіння рівня гальмівної рідини в системі гальмівної рідини.

Як часто потрібно міняти гальмівні колодки?

Коли водій веде машину в нормальних умовах, не дуже сильно натискає на педаль гальма і віддає перевагу плавній їзді, погода в районі м’яка, а автомобіль зберігається в гаражі — середній пробіг складе 20 000 км на рік. Це означає, що водієві доведеться міняти колодки кожні 3 роки або кожні 60 000 км.

Заміна гальмівних колодок Львів

Автосервіс «Арія Моторс» на Городоцькій 306 радо допоможе здійснити заміну гальмівних колодок в авто у Львові. Щоб дізнатись вартість та записатись на телефонуйте на ном.: +38 (032) 23 23 520