Як часто міняти масло в автомобілях з газовою установкою

15 Мар 2022

Як часто міняти масло в автомобілях з газовою установкою

Газові установки – дуже популярне рішення в Україні. Зріджений газ набагато дешевший за бензин або навіть дизельне паливо, що робить газову установку інвестицією, а не витратами. Однак необхідно пам’ятати, що наявність газової установки в автомобілі передбачає деякі зміни у роботі транспортного засобу, які необхідно враховувати. Одним із них є періодичність заміни моторного масла.

Як впливає ГРО на температуру двигуна?

Спалювання ГРО відрізняється від спалювання інших видів палива. Для прогрівання окремих деталей двигуна потрібно більше часу. Більш того, стан, в якому паливо надходить у камеру згоряння, також є важливою відмінністю. У разі бензину це краплі рідини, що випаровуються, переходячи у газоподібний стан. Процес випаровування, як відомо з фізики, викликає охолодження, у разі, серед іншого, впускних каналів чи головки. Проте ГРО надходить у камеру як газ, тому процесу випаровування немає, що додатково негативно позначається на терміні служби як двигуна, і масла. Термічні пошкодження можуть торкнутися таких деталей, як клапани і сідла клапанів, а на днищах поршні може з’явитися специфічний нагар, що перешкоджає охолодженню.

ГРО і моторне масло

Через складніший тепловий режим у бензинових двигунах масло швидше втрачає свої параметри. В результаті тривалого впливу вищих температур воно окислюється, що погіршує його змащувальні параметри. Перекачування також гірше, що пов’язане з його щільністю. Крім того, підвищується його кислотне число, утворюється більша кількість шламу, а покращувачі губляться набагато швидше.

Чи потрібна спеціальне масло для газових двигунів?

Звичайно, ні. Те саме масло, яке ми використовували досі, буде працювати. Однак слід пам’ятати, що міняти його слід частіше. На бензинових або дизельних автомобілях, масло слід міняти до 12-15 тисяч. км, тобто умовно, щорічно. У заправленому автомобілі цей пробіг має бути скорочено до 30%. Чому це важливо? Масло з неправильними параметрами не виконує свою роль належним чином, що піддає багатьох життєво важливих деталей силового агрегату більш швидкому зносу. Це також може викликати підвищену витрату палива, що чинитиме прямий негативний вплив на наш гаманець. Оскільки послуга із заміни олії не надто дорога, варто зазначити у календарі, коли масло вже має бути заміненим. Якщо знехтувати цим, втрати будуть абсолютно непропорційними витратам на заміщення.