Як підготуватися до поїздки закордон на власному авто

10 Сен 2019

Як підготуватися до поїздки закордон на власному авто

Настало літо, а це означає, що скоро довгоочікувана відпустка. І якщо протягом відпочинку ви вирішите здійснити подорож на автомобілі закордон, подальша інформація допоможе вам позбавитися від несподіваних турбот.

Ця стаття написана для тих, хто не має досвіду далеких поїздок, але збирається спробувати. Мова йтиме про подорож в Європу на власному автомобілі, які потрібні для цього документи та обладнання і як підготувати своє авто до далекої дороги.

що треба для поїздки закордон на автомобілі

Які документи потрібні для поїздки закордон на автомобілі

Перш ніж вирушати в поїздку закордон на власному авто, потрібно подбати про наявність всіх необхідних документів.

1) Отже, спочатку перевіряємо ступінь відповідності водійського посвідчення законодавству тих країн, через які плануємо їхати. Якщо мова йде про Євросоюз, то з українськими пластиковими правами ніяких проблем не виникне, а от паперові права старого зразка краще попередньо обміняти. Ціна процедури у 2019 році – 201-227 грн. Важливо також взяти з собою технічний паспорт на автомобіль, його часто просять при проходженні кордону.

2) Другим пунктом потрібно придбати страховку «Зелена карта» / «Green card». Страхування автомобіля – обов’язкова умова поїздки закордон своїм ходом. «Зелена карта» – найпоширеніша страховка для поїздки в Європу, яка є дійсною в 47 європейських країнах. Згідно договору страхова компанія відшкодує витрати пов’язані з нанесенням шкоди транспортному засобу, іншому майну, життю і здоров’ю третіх осіб внаслідок ДТП. Можна придбати в будь-якій страховій компанії на період вашої самостійної поїздки. Вартість «Зеленої карти» і розмір страхового платежу залежать від типу транспортного засобу і терміну дії договору (від 15 днів до 12 місяців). До прикладу, страхування легкової автівки на 15 днів у 2019 році обійдеться у 600-700 грн. в залежності від тарифів страхової компанії.

3) В разі поїздки на кредитному автомобілі варто заручитися довідкою з банку, що дозволяє вивезення автомобіля за кордон.

4) Те ж стосується і поїздки на автомобілі, що належить іншій фізичній або юридичній особі (робочий автомобіль). У першому випадку найкраще отримати нотаріальну довіреність, в другому – документ підтвердження на офіційному бланку юридичної особи.

Що повинно бути в автомобілі для поїздки закордон

 • світловідбиваючий жилет;
 • вогнегасник;
 • аварійний знак;
 • запасні лампочки ближнього світла;
 • аптечка у відповідності до євростандарту;
 • розпізнавальний знак України на транспортному засобі;
 • лобове скло БЕЗ тонування (виняток – якщо це заводська опція автомобіля);
 • також не повинно бути сильних пошкоджень лобового скла;
 • каністру з бензином НЕ можна перевозити (краще заправитися заздалегідь).

Це лише універсальний список, тож прочитайте максимум інформації про правила та вимоги країни відвідування, і тоді тур по Європі на машині залишить тільки приємні спогади. Відсутність обладнання в кожній із країн не означає, що вас не пропустять через кордон, проте за відсутність одного з обов’язкових комплектуючих може загрожувати значний автомобільний штраф. Ми радимо, звичайно, взяти з собою все обладнання за списком і позбавити себе головного болю.

Крім обов’язкового обладнання в автоподорож радимо взяти:

 • навігатор. Можна скористатися і попередньо завантаженою навігаційною програмою у смартфоні;
 • автомобільне кріплення для смартфону;
 • паперові карти автомобільних доріг;
 • намет, якщо плануєте заночувати на природі коли сподобалося місце;
 • ліхтар.

Технічний стан автомобіля для виїзду закордон

Гарна подорож — це комфортна і безпечна пригода. Перед будь-якою далекою подорожжю є сенс провести спеціальну технічну підготовку автомобіля. Тобто, кажучи простими словами, приділити автомобілю більше уваги, ніж зазвичай на плановому ТО. Під «далекою поїздкою», в даному випадку мається на увазі подорож, запланований пробіг якої становить 4-5 тисяч кілометрів і більше. Перед коротшими поїздками перелік робіт можна скоротити.

як підготувати машину до далекої поїздки

Загальний огляд і підготовка автомобіля

Виконується в автосервісі. Для проведення огляду, потрібно розповісти майстрові про всі недоліки і посторонні звуки, виявлені в процесі експлуатації. Важливо відразу правильно поставити завдання майстру: «мені потрібно, щоб цей автомобіль пройшов 10 (чи скільки у вас заплановано на відпустку) тисяч кілометрів без заїзду в автосервіс». Це допоможе йому правильно оцінити ситуацію, і прийняти правильні рішення, при огляді та підготовці автомобіля до поїздки.

Потім, необхідно повністю оглянути автомобіль як всередині (під капотом), так і знизу зовні. Детальному огляду та оцінці підлягають:

 • двигун а також помпа, генератор, натяжні ролики, ремінь генератора тощо. В загальному, все, що знаходиться під капотом;
 • ходова частина, колеса, рульова трапеція, елементи гальмівної системи (шлаги, колодки, циліндри), випускна система, в загальному, все, що можна побачити знизу автомобіля.

По ходу огляду, а також шляхом аналізу напрацювання агрегатів (пробігу) складається план ремонту. Порадившись із майстром потрібно прийти до висновків: що треба міняти, що ремонтувати, а що можна відкласти на потім.

Заміна розхідних матеріалів

Також радимо перевірити ресурси технічних рідин і інших «розхідників»: повітряний і паливний фільтри, свічки, масло (двигун, коробка) і інші, що підлягають регулярній заміні. Виконайте планову заміну витратних матеріалів і технічних рідин при необхідності навіть трохи заздалегідь, якщо підходить термін заміни (щоб не займатися цим в дорозі).

Наприклад, якщо запланований пробіг за час відпустки становить 8 тисяч кілометрів, а заміна свічок (або масла) за планом обслуговування автомобіля повинна бути через 3 тисячі кілометрів, то варіанти, власне, два: або зробити це заздалегідь, або займатися цим в дорозі. І той, і інший варіант мають право на існування, і який оберете ви, залежить від вашого бажання і вміння обслуговувати свій автомобіль. Проте, краще виконати всі заміни перед від’їздом.

Підготовка ходової частини

Перевірте і при необхідності відрегулюйте розвал / сходження коліс, перевірте балансування коліс (в т.ч. і запасного!), якщо воно давно не виконувалося або для цього є конкретні причини. Адже при їзді містом, порушення балансування непомітно (крім зовсім критичного), а ось при виїзді на магістраль, де відбувається рух на швидкості 130-140 км / год, всі недоліки балансування відразу проявляться.

Розвал / сходження також потрібно перевірити, щоб не приїхати з відпустки на напівстертих колесах, та й на безпеку проходження поворотів на швидкості, і на те, як автомобіль «тримає» дорогу, це впливає.

Роботи з технічної підготовки авто бажано проводити за один-два тижні до від’їзду — це дозволить своєчасно виявити і виправити неполадки.

Бажаємо хорошої самостійної автоподорожі!