Як працюють гібридні автомобілі?

23 Дек 2022

Як працюють гібридні автомобілі?

Гібридний транспортний засіб (HEV) приводиться в дію електричним двигуном і двигуном внутрішнього згоряння, які працюють окремо або разом.

Поєднання різних джерел енергії робить гібридні автомобілі менше забруднювачами, ніж звичайні автомобілі, і оскільки вони споживають менше палива, вони можуть бути дешевшими в експлуатації.

Існують деякі технічні відмінності між гібридними системами від різних виробників, тому нижче наведено лише загальний посібник щодо різних типів і принципів їх роботи.

Існує три основних типи гібридних автомобілів:

М’які гібриди (MHEV)

У м’якому гібриді двигун завжди живить автомобіль, але йому допомагає акумулятор, наприклад, під час прискорення. Це підвищення потужності від батареї розвантажує двигун внутрішнього згоряння, і енергія, яка зазвичай втрачається під час гальмування, використовується для заряджання батареї (самозаряджання).

М’які гібриди є найпростішим рішенням, тому виграш у плані нижчого споживання палива та викидів менший, ніж у інших гібридів у більшості ситуацій.

Повні гібриди (FHEV)

Перевага повних гібридів перед м’якими гібридами полягає в їх здатності працювати на електриці лише на короткі відстані, що призводить до значного зниження споживання палива та викидів.

У повних гібридах електромотор приводить в рух автомобіль і отримує енергію від акумулятора або двигуна внутрішнього згоряння. Як і в м’яких гібридах, автомобіль заряджається самостійно, щоб поповнити енергію батареї.

Підзаряджаючі гібриди (PHEV)

У цьому типі приводу повна гібридна технологія йде ще далі, оскільки можливість самозаряджання доповнюється функцією заряджання від зовнішнього джерела.

Більші батареї розширюють запас ходу порівняно з повними гібридами, але також часто збільшують ціну покупки.

Що таке самозарядний гібрид?

Повні та м’які гібриди мають функцію самозарядки. Їх батареї заряджаються енергією, що виробляється в двигуні внутрішнього згоряння. Такі гібриди не потребують підключення до електромережі, тому немає проблеми з пошуком джерела живлення від мережі.

Плагін-гібрид також може заряджатися сам, але щоб мати сенс, йому потрібен доступ до зовнішньої електромережі. Для коротких поїздок, помірних швидкостей і невеликих навантажень плагін-гібрид може використовувати лише акумулятор.

Гібриди також заряджаються через процес, який називається рекуперативним гальмуванням. Спеціальна система відновлює кінетичну енергію автомобіля, яка інакше була б втрачена, і використовує її для підзарядки акумуляторів автомобіля.

Чим відрізняється гібридний автомобіль від звичайного?

Електричний привід. Гібрид використовує електроенергію як доповнення до звичайного двигуна, тому він споживає менше палива та викидає менше викидів, ніж звичайний автомобіль.

Яка різниця між гібридом і електромобілем?

Електромобіль (EV) приводиться в дію виключно електрикою і не має двигуна внутрішнього згоряння. Електромобіль потребує живлення від зовнішнього джерела електроенергії, і якщо швидкий зарядний пристрій недоступний, повна зарядка може тривати багато годин.

Електромобіль не виділяє шкідливих речовин під час руху. Однак під час виробництва енергії, призначеної для мережі, утворюється забруднення.

Ключова відмінність між електромобілем і гібридом полягає в тому, що коли в електромобілі розряджається акумулятор, ним не можна керувати. Гібрид використовує два джерела енергії, тому вам не доведеться турбуватися про запас ходу. І це серйозна проблема, адже страх, що не вдасться вчасно знайти зарядну станцію і автомобіль зупиниться на дорозі, викликає підвищений стрес у водіїв і має свою назву «тривога за дальністю».

Гібридний автомобільний акумулятор

Батарея в гібридному автомобілі є літій-іонною конструкцією, яка може швидко поглинати та накопичувати енергію. Повний гібрид має більшу батарею, ніж м’який гібрид, тоді як гібрид, що підключається від електромережі, має найбільшу — і найважчу — батарею з трьох. Є неминуча залежність, що чим ємніше акумулятор, тим більше він важить.

Енергія двигуна внутрішнього згоряння заряджає акумулятор. Іншими джерелами живлення є рекуперативне гальмування та зовнішня електрична мережа.

Скільки працює батарея в гібридному автомобілі?

Гібридна батарея розрахована на весь термін служби автомобіля, тому її не потрібно міняти.

Познайомтесь із гібридними автомобілями від Honda

Дізнайтеся більше про нашу інноваційну гібридну технологію e:HEV і ознайомтеся з усіма нашими гібридними пропозиціями, зокрема: абсолютно новий спортивний позашляховик Honda HR-V, універсальний і відзначений нагородами хетчбек Honda Jazz і розкішний позашляховик Honda CR-V.