Жінки на мотоциклах: історія і сучасність

10 Сен 2019

Жінки на мотоциклах: історія і сучасність

Хтось до цих пір думає, що мотоцикли тільки для чоловіків. І дуже сильно дивується, побачивши за кермом стильну і красиву даму. А от спостерігати її з засуканими рукавами, по лікоть в маслі і зовсім дивно. Але факт залишається фактом. Жінки не тільки грають у футбол і літають в космос, але й цілком переконливо водять мотоцикл і навіть беруть участь у перегонах і здійснюють навколосвітні мотоподорожі!

У 1982 році, у віці всього двадцяти трьох років англійка Ельсбет Бірд (Elspeth Beard) вирушила у 35000-мильну сольну подорож по всьому світу на своєму BMW R60 /6 1974 року випуску.

жінки байкери в історії

Взявши з собою лише обмежені заощадження від роботи в пабі, намет, одяг та інструменти, та прикріпивши все до задньої частини мотоцикла, вона збиралася перевірити себе на стійкість. Вона їздила на байку ще з підліткового віку і вже здійснила дві сольних подорожі до Шотландії та Ірландії. Попри все, того досвіду виявилося недостатньо, щоб підготувати її до пригод, що чекали попереду.

Ельсбет купила беушний BMW R 60/6 flat-twin 1974 року у товариша вже з 30 тис. милями пробігу. Її навколосвітня мото-подорож починалася у Нью-йорку. “Переправити мотоцикл коштувало 340 доларів США та 197 доларів для мого власного перельоту”, — згадує вона. З Нью-Йорка вона їхала у Канаду, а потім вирушила в Мексику та Лос-Анджелес. З Лос-Анджелесу жінка відправила мотоцикл до Сіднея, в той час як сама вперше відправилася відвідати Нову Зеландію, поки її мотоцикл транспортували. Саме тоді її везіння почало сходити нанівець…

У Австралії Ельсбет потрапила у свою першу велику аварію, в результаті якої вона вимушена на 2 тижні залишитися у лікарні. У Сінгапурі удача знову відвернулася від мотоциклістки, коли всі її цінності були викрадені — включаючи паспорт з усіма візами для країн, які вона ще не відвідала, а також документи на реєстрацію та доставку мотоцикла. На те, щоб замінити всі втрачені документи пішло 6 тижнів.

елісбет бірд перша жінка на мотоциклі

По дорозі до Індії (через Бірму) сталася друга велика аварія, коли собака вибігла під колеса Ельсбет з-за вантажівки на небезпечній головній дорозі. Мотоцикл врізався в дерево, і Ельсбет знову зазнала значних травм, але на диво не зламала жодної кістки. Вона провела два тижні, оздоровлюючись і доглядаючи за злиденною тайською сім’єю, у дерево якої врізався її мотоцикл! «Вони не говорили ні слова англійської, і я не знала ні слова тайською, але ми спілкувалися мовою жестів», — розповідала Ельсбет. Байкерша самостійно відремонтувала свій розбитий мотоцикл, чим надзвичайно вразила тайську сім’ю.

перша жінка байкер

Ельсбет повернулася до Лондона майже через три роки. Вона їхала бездоріжжям, через країни, постраждалі від війни. Неодноразово жінка була свідком цивільних повстань, які змушували її підробляти документи, і рятуватися від сексуальних домагань. На шляху мотоциклістки зустрічалися і численні байкерські банди і корумповані поліцейські, завжди чомусь переконані, що вона торгує наркотиками. Вона пережила небезпечні для життя нещасні випадки, які залишили шрами в душі і подряпини на байку.

перша жінка на мотоциклі

У епоху до електронної пошти, Інтернету, мобільних телефонів, навігаторів (і в деяких частинах світу без легкодоступних і надійних карт), Ельсбет зробила те, що сьогодні здається просто неймовірним.

Якщо є на світі щось істинно чоловіче, туди неодмінно прийдуть жінки і покажуть, що вміють робити те ж саме і нітрохи не гірше. В автоспорті вже ніхто давно не дивується жіночим екіпажам ралі, а ось мотоцикл довгий час залишався чи не останньою цитаделлю чисто чоловічого спорту. Світ поступово позбавляється від стереотипів про «жіночі» і «нежіночі» заняття. Дівчат на байках стає все більше, при цьому і їздять вони професійно. Приклад тому — справжня зірка інтернету, що стала моделлю для багатьох журналів, мотогонщиця Інесса Тушканова. Молода і дуже красива українка не тільки добре виглядає, але і успішно виступає на змаганнях. 

інесса тушканова жінка мотоспортсменка

Завдамо ще один удар по сформованим стереотипам. Дівчата на мотоциклах – це не тільки мототуристки і мотоспортсменки, це ще і байкери. Сьогодні у світі діє чимало жіночих байкерських клубів, які користуються повагою. Такі дівчата дадуть фору багатьом хлопцям — любителям мотоциклів. Перший офіційно зареєстрований жіночий мотоклуб був створений ще у 1989 році в Америці, проте ми впевнені, що жіночі неофіційні клуби існували і раніше. Навіть у Львові діє перший жіночий мотоклуб «Cherries». Пропонуємо вам переглянути інтерв’ю з його учасницями: