Зимовий техогляд: поради щодо водіння взимку
30 Дек 2022

Темний ранок, ожеледиця на дорогах, сильний вітер, раптовий сильний снігопад – зима несе чимало випробувань для автомобілістів
Ознайомтеся з нашими порадами щодо водіння взимку – від перевірки автомобіля до всього, що вам потрібно взяти з собою, до практичних порад і використання гібридів.
6 простих зимових перевірок вашого автомобіля
1. Рідини
Незалежно від погоди, важливо, щоб усі рідини у вашому автомобілі були долитими. Тож не забудьте перевірити наступне:
- Моторне масло – низький рівень може спричинити пошкодження двигуна, ремонт якого є дорогим.
- Охолоджуюча рідина / антифриз – запобігає перегріву двигуна, але взимку антифриз важливий для запобігання замерзанню рідини.
- Гальмівна рідина – використовується в гідравлічній гальмівній системі, щоб допомогти уповільнити автомобіль, коли педаль натиснута.
- Рідина для омивання вітрового скла — взимку видимість часто погіршується — сніг, град, дощ, сіль — тому тримайте лобове скло чистим. Щоб запобігти замерзанню системи, змішайте воду з омивальною рідиною.
2. Склоочисники
Перевірте щітки склоочисника — замініть їх, якщо вони зношені або пошкоджені.
Рекомендується робити це кожні 12 місяців, і ви можете замінити їх самостійно або звернутися до сервісної та ремонтної компанії.
3. Зимова гума
Перевірте, чи ваші шини в хорошому стані, і намагайтеся підтримувати глибину протектора 3 мм — дозволена межа становить 1,6 мм.
Інвестиції в зимову гуму окупаються. Рекомендується переходити на зимову гуму, як тільки температура на вулиці опуститься нижче 7 °C. Вони містять більшу кількість натурального каучуку, тому є більш гнучкими при низьких температурах, а їх протектор забезпечує кращий контакт між гумою та дорогою.
Вони є обов’язковими в деяких країнах і регіонах Європи (включаючи Німеччину, Італію та деякі регіони Франції), але не в усіх (наприклад, у Великобританії, Іспанії чи Нідерландах).
4. Освітлення
Обійдіть свій автомобіль і перевірте фари, задні фари, поворотники та протитуманні фари. Щоб перевірити стоп-сигнали, попросіть когось допомогти вам або припаркуйтеся біля стіни або, ще краще, біля вікна, щоб ви могли бачити відображення, і переконайтеся, що всі вогні працюють.
Якщо ви виявите, що одна або кілька лампочок не працюють, перевірте посібник користувача, щоб дізнатися, чи можете ви замінити лампочку самостійно.
5. Акумулятор
Акумулятори з часом поступово втрачають загальну продуктивність, але низькі температури ще більше скорочують термін їх служби — уповільнюють хімічні процеси, що в них відбуваються. Якщо ви не подбаєте про це, ви можете не почати один день.
Як ваш акумулятор працює за нормальних температур? Стартер коли-небудь застрягає або його потрібно крутити кілька разів, перш ніж він запустить двигун? Якщо ви відповіли ствердно на будь-яке з цих запитань, можливо, варто перевірити батарею в сервісному центрі, щоб переконатися, що вона не розряджається.
6. Лобове скло та двірники
Взимку важливо тримати всі вікна та лобове скло чистими. Лід на поверхні може погіршити видимість, тому його необхідно видалити антиожеледним засобом перед тим, як вирушати в дорогу.
Використовуйте лише засіб для розморожування та скребок для льоду, оскільки все інше може подряпати скло. Потім увімкніть вентилятори на повну потужність, увімкніть обігрів і ввімкніть обігрів лобового скла, якщо він є. Здається, що гаряча вода на лобове скло вирішиться швидко, але воно може тріснути.
Щоб запобігти утворенню льоду, накрийте лобове скло. Чохли можна прикріпити за допомогою липучок до зовнішніх дзеркал і за допомогою присосок.
Що взяти в автомобіль взимку
Під час найгіршої зимової погоди водії повинні мати в своєму транспортному засобі низку необхідних речей, щоб убезпечити їх у надзвичайних ситуаціях. Ми рекомендуємо мати в автомобілі наступні предмети:
- Рідина для омивання вітрового скла – якщо умови стають настільки поганими, що потребує більшого чищення вітрового скла, ніж зазвичай, візьміть із собою повну пляшку рідини для омивання скла, щоб не вичерпатися.
- Обладнання для боротьби з льодом – відповідно до закону ви зобов’язані утримувати переднє та заднє лобове скло чистим від снігу та льоду, тому, якщо у вас немає лобового скла з підігрівом, це важливо.
- Ліхтарик – якщо ваш автомобіль зламався на дорозі в холодну темну ніч, важливо мати джерело світла.
- Світловідбиваючий жилет– якщо вам потрібно залишити автомобіль у темряві, вас повинні помітити інші водії, щоб уникнути аварії.
- Водонепроникне взуття – утеплені черевики або інше міцне взуття з хорошим зчепленням допоможе вам впоратися з льодом і снігом.
- Теплий одяг – якщо у вас виникла поломка або ви застрягли, ви можете довго чекати на морозі, тому переконайтеся, що у вас достатньо одягу, щоб забезпечити вам або вашим пасажирам додатковий рівень тепла.
- Аптечка – серветки, пластирі, бинти, ножиці та рукавички.
- Буксирувальний трос — дуже корисний, якщо вам або комусь іншому потрібно буксирувати автомобіль після того, як ви застрягли в снігу.
- Лопата– якщо ви прокинулися вдома чи в дорозі під сніговою ковдрою, лопата допоможе вибратися із заметів.
- Напої та закуски – застрягти чи чекати на ожеледиці вже досить неприємно, не хочеться погіршувати ситуацію голодом та спрагою.
- Проводи для перемикання – тримайте їх під рукою, якщо акумулятор розрядиться.